fbpx

Jaka wtyczka do optymalizacji SEO na WordPress?

Dywagacji nad wyborem wtyczki do SEO nie będę prowadził 😉 od razu proponuję
wtyczkę Yoast SEO – sprawdziłem kilka innych ale ta wyśmienicie pracuje na WordPRess w wersji multisite.

Więc powiem jak ja tego używam.

Jak pewnie się domyślasz, w sieci cały czas jest konkurencja o to kto będzie na pierwszej stronie wyszukiwań w wyszukiwarkach.
Dla przykładu powiem Ci, że takich wyszukań w samej wyszukiwarce googla jest w ciągu godziny 144 miliony ! w ciągu dnia 3,5 biliona zapytań.
Możesz zobaczyć to w czasie rzeczywistym klikając TU na stronie googla.

  1. Zaczynamy – wprowadź w edytorze tytuł swojej strony, w takiej formie żeby zawierał twoje słowa kluczowe których dotyczy artykuł. Wtyczka w górnej części ma znak świateł, jezlei wymienione poniżej punkty mają kolor zielony to znaczy że masz wszystko OK.
    Te punkty które sa na czerwono – przeanalizuj i wprowadź poprawkę, jak na poniższym obrazku.
    Słowa kluczowe których użyjesz powinieneś użyć na tylko na tej stronie żeby nie konkurowały z innymi artykułami z twojej witryny.

2. Tytuł strony, adres url, oraz meta dane.
Meta dane to inaczej opis strony, który jest w wyszukiwarce wyświetlany bezpośrednio pod adresem URL. Często nie zwracałem na to uwagi i moje strony w internecie miały niską skuteczność.

Takie strony są mało czytelne dla odbiorcy, dobrze, żeby pod spodem był precyzyjniejszy opis problemy, ja często stosuję pytania! – dlaczego?
Zwróć uwagę, że jak czytasz tekst, w którym są tylko twierdzenia i opisy, to robisz to bardzo szybko.

W momencie, kiedy zadajesz komuś pytanie, mózg zatrzymuje się na chwilę, bo musi skoncentrować się nad pytaniem i udzieleniem odpowiedzi – a to jest moment, w którym masz te kilka milisekund odbiorcy dla siebie 😉 Czyż to nie jest prawda ?…

URL – ja często ustawiam WordPress w taki sposób, żeby url zawierał tytuł strony, to ustawienie możesz zmienić w zakładce USTAWIENIA, następnie BEZPOŚREDNIE ODNOŚNIKI, i wybrać NAZWA WPISU jak na poniższym obrazku.

3. Kolej na treść artykułu.

Treść dobrze jest pisać z zastosowaniem nagłówków.

Trzeba pamiętać, żeby tylko raz na artykuł korzystać z nagłówka H1.

Następne nagłówki powinny mieć zachowaną strukturę jak poniżej:

H1 > H2 > treść H2 > H3 > H3 > H4 . H2 > H3 > H4 itd.

Umieszczam w treści linki zewnętrzne, ale zawsze ustawiam tak, żeby otwierały kolejną stronę w nowej zakładce, mam pewność, że odbiorca nie zapomni o mojej stronie, wczytując się w polecony inny artykuł 😉 zaznaczam w ustawieniach URL ptaszek jak poniżej:

Wtyczka Yoast SEO w wersji darmowej nie rozwiąże za ciebie logiki całego artykułu, ale jest prosta w obsłudze i wszystko jest pod ręką, bo te same parametry można edytować w innych miejscach WordPress ale zajmuje to więcej czasu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o